erzurum evden eve nakliyat,
Evden Eve Nakliyat Tavsiye – Global Taşımacılık | Evden Eve Nakliyat | İSTANBUL | İZMİR |GLOBAL TAŞIMACILIK

Evden Eve Nakliyat Tavsiye – Global Taşımacılık

Öncelikle ilk başta şunu belirtmek isterim Evden Eve Nakliyat Tavsiye yorumunu dikkate almanızı rica ediyorum.İstanbul’da 4 defa evimi taşıdım ve her seferinde farklı Nakliye firmalarıyla anlaştım. Daha önceki Nakliye firmalarından ağzımız fazlasıyla yandığı için bu sefer internet ortamında Nakliye firmalarıyla ilgili ciddi bir sicil araması yaptım. 2013 yılı Eylül ayında evimi İstanbul’dan Ankara’ya taşıtmak için Global Nakliyat firmasıyla taşıtmaya karar verdim. Bir tek Global Nakliyat firmasıyla ilgili şikayet bulamadığım için firmayı tercih ettim.

Bayram Bey benden bir referans yazısı istedi. Ben bir kuruma yada firmaya referans yazarken firmanın tum iyi yonlerini ve hatalarını saklamadan tum yonleriyle yorumlarım. Bunu yapmamdaki amac ise firmanın iyi yonlerini bilmesi, hataları varsa bunları farketmesini saglamak, duzeltmesi ve kendini iyilestirmesi icin de bilgi vermektir.

Global Nakliyat firması digerlerinden farkli olarak oncesinde gelip evimizi gezdi ve esyalari yerinde gordu. Ona gore arac ayarlandı ve ona gore sigortaya esya bedeli bildirildi. Bayram Bey tasinmanin 1 gun oncesinde yine aradı, bir degisiklik olup olmadıgını sordu ve tasınma gun ve saatini teyit etti. Soyledikleri saatten 15 dakika once aradilar ve soyledikleri tam saatinde geldiler. Yine ayni sekilde Ankara’ya ertesi gun soyledikleri saatte erkenden geldiler. Gelen arkadaslarin hepsi guleryuzlu, duzgun insanlardı. Aynı gun sigorta sirketinden aradılar ve sigorta belgelerimi gondermek icin mail adresimi istediler. Ancak bir sekilde o mail bana gelmedi yada ben goremedim. Tasima icin gelen arkadaslarin fazlasiyla cesitli ambalaj malzemeleri vardi. Mutfaktaki bardak ve tabakları ambalajlayan arkadas esime beyaz kagıtla mı yoksa gazeteyle mi saralım ? Gazeteyle sararsak leke olabilir deyince esim cok sasırdı ve hosuna gitti. Esyaları once havalı ambalajla heryerini sardılar, cizilme riski olanları ise tekrardan mavi ozel strec filimlerle yeniden sardılar. Elbiselerimiz ozel askılı esya dolaplarına konuldu ve yine Yatak odası kurulduktan sonra askılarına kadar astılar. Daha onceki Nakliye firmaları yatak odası dolaplarını kurarken ozel vidalarını kaybettikleri icin dolabı yama vida bağlantılarıyla delik deşik etmişlerdi. Global montaj ekibi ise dolabın tum eksik vidalarını orjinalleriyle tamamlayıp yamaları soktuler ve eskisinden daha duzgun bir sekilde monte ettiler. Beyaz esyaların baglantılarını yaptılar ve devreye aldılar. Calıstırıp denememizi istediler. Yeni evde esyalar tasinirken parkelerin cizilmemesi icin bir arkadas esyaları tasıyan arkadasları defalarca uyardı ve mumkun olabildigince ozen gosterdiler. Evde hicbirsey kırılmadı yada cizilmedi, esyaları yerli yerine yerlestirip en son giderken yapılmasını istediginiz birsey varmı diye tekrar tekrar sordular.

Tum bunları bu kadar detaylı yazmamın sebebi daha onceki firmaların bazıları tasınma esnasında esyaları kırıp sakladılar ve haber vermediler, esyalara zarar verdiler, soyledikleri gunde gelmeyen oldu, anlastigim paraya ek olarak tasinma gunu fazla para talep eden oldu ve hicbiri ne sigorta yapti ne de fatura kesti. Tum bunlardan dolayı Global Nakliyat firmasini tasima oncesi ve esnasinda detaylı olarak inceledim ve takip ettim.

Bayram Bey’le yuzyuze gorusmedim ama isiyle ilgilenen duzgun bir beyefendi. Bir tek odeme konusuyla ilgili kucuk bir problem yasadik ama Bayram Bey anlayisli biri oldugu icin konusarak cozduk.

İlginize, titizliginize ve yaptıgınız isin hakkını verdiginizden oturu tesekkurler.

Saygılarımla,
Ahmet KILNAMAZ
İç Anadolu Bölge Müdürü
Entek

Yoruma kapalı.